Parkiety – ważne w każdym mieszkaniu

W jakimkolwiek domu jest posadzka. To część, po jakiej stąpamy. Oryginalnie – po powstaniu domu, po wybudowaniu go jest to goły beton. To sami decydujemy, co na tum betonie ma być. Czasem kładziemy na niego płytki, czasem decydujemy się na panele. Bywa też – i to niezmiernie w szeregu przypadków, że układamy parkiet. Parkiet może być nadzwyczaj różnorodny -jego kształt, kolor, sposób ułożenia zależy jedynie od nas. To my sami idziemy do sklepu i wybieramy taki parkiet, jaki nam się podoba. Nieraz wolimy, żeby stworzona przez nas podłoga była jasna, czasem wolimy ciemny parkiet, który mniej się brudzi, nie widać na nim śladów zużycia. Wybór parkietu jest niezwykle ważny.

Parkiet na naszych podłogach będzie przez parę lub też nawet kilkanaście najbliższych lat. Musimy w następstwie tego zadbać o jego trafną jakość. Nie należałoby oszczędzać na parkiecie. To właśnie po nim chodzimy, to na nim stoją meble, przesuwamy krzesła, sofy, fotele. Z nieraz parkiet taki niszczy się. Musimy w takim razie wybrać porządnie trwały, poprawny, wytrzymały – a to niekiedy świadczy większe koszty. Dużo osób decyduje się na założenie paneli. To niesłychanie solidne oraz szybkie rozwiązanie. Panele wyglądają niezwykle ładnie. Nadają estetyki wnętrzu – Drewcolor. Dzisiaj znanych jest dużo technik zakładania paneli. Najpopularniejsza a zarazem najbardziej praktyczna jest metoda klik – klik. Panele zakłada się bezpośrednio na podłogę – po podłożeniu należytego podkładu wyrównującego w postaci gąbki. W kilka godzin możemy nasycać się nową, lśniącą podłogą. Panele to jedna z najtańszych rozwiązań.

Nie są one jednakże tak trwałe jak terakota czy parkiet. Panele z w pewnych sytuacjach psują się, ścierają. Istnieje dużo możliwości zabezpieczenia takich paneli. Można użyć stosownego preparatu, który powoduje, że panele staja się trwalsze, można polakierować je odpowiednim lakierem do paneli. Finalnie wolno zabezpieczyć je dywanem. Sporo osób na panele kładzie dywan. W ten sposób panele nie ścierają się. Podłoga przez długi czas jest ładna, lśniąca. W wielu domach zauważyć jesteśmy w stanie na podłogach właśnie panele. Mogą one być grubsze lub cieńsze, jasne czy też ciemne.

Dom & Ogród