Najlepsze silniki do łodzi i jachtów

Oferty sklepów sprzedających napędy proponują silniki do łodzi https://marim.com.pl/silniki-lodzie-jachty/ i jachtów o różnej specyfice. Jak jednak wybrać odpowiedni? Nie jest to prosta decyzja, może ona wymagać specjalistycznej wiedzy. Oczywiście producenci podają wagę, jaka jest w stanie popchnąć silnik. Zdarza się, że wskaźnik ten jest zawyżony i nie w pełni adekwatny. Nie ma jednak problemu, w którego rozwiązaniu nie pomoże wykwalifikowany doradca. Weźmie pod uwagę wszystkie konieczne parametry i twoje oczekiwania wobec napędu. Kupując tak ważny element, którym jest silnik do łodzi i jachtu, warto zaufać fachowcom.

 

Rodzaje napędów ze względu na źródło i sposób zabudowy

Rodzaje napędu można podzielić różnorako, biorąc pod uwagę poszczególne kryteria. Uwzględniając rodzaj źródła napędu, wyróżnić możemy napędy spalinowe, elektryczne i hybrydowe (spalinowo-elektryczne). W obrębie napędów spalinowych poprowadzić można dalsze rozróżnienie: napędy na olej napędowy z silnikiem o zapłonie samoczynnym (popularny Diesel) i na benzynę, czyli z silnikiem o zapłonie iskrowym. Jednak ze względu na rosnącą świadomość ekologiczną żeglarzy, coraz większą popularnością cieszą się napędy elektryczne. Napędy spalinowe podzielić można także ze względu na typ pędnika, wtedy wyróżniamy napędy spalinowe strumieniowe i śrubowe. W tych ostatnich wyodrębnić możemy jednośrubowe i wielośrubowe. Jeżeli za kryterium wybierzemy sposób zabudowy, to silniki do łodzi i jachtów podzielić można na stacjonarne (wbudowane) i zaburtowe (przyczepne). Pamiętać należy, że w zależności od mocy i rodzaju silnika, do jego prowadzenia potrzebne są odpowiednie uprawnienia.

 

Zalety zaburtowych silników do łodzi i jachtów

Biorąc po uwagę wiele czynników, silniki przyczepne mogą być bardzo dobrym wyjściem dla żeglarzy. Przede wszystkim są stosunkowo proste w budowie oraz łatwe w montażu i demontażu. Są też lekkie w stosunku do mocy, jaką mogą uzyskać i zezwalają na dużą manewrowość nawet podczas pływania na małych prędkościach. Zaletą zaburtowych silników do łodzi jest również niewielka strata mocy przy przenoszeniu napędu.

 

Zalety stacjonarnych silników do łodzi i jachtów

Również wbudowane silniki nie są bez zalet. Są bardzo wygodne w używaniu i zwrotne. Warto wziąć pod uwagę fakt, że silniki stacjonarne z napędem śrubowym sprawdzają się wyłącznie podczas pływania po głębokiej wodzie. Ich ciężar i rozmiar są zdecydowanie większe niż napędów zaburtowych

 

Silnik silnikowi nie równy

Przeglądają ofertę specjalistycznych sklepów dystrybuujących osprzęt do łodzi i jachtów, jak https://marim.com.pl/, znajdziemy silniki nie tylko o różnych parametrach, ale też wyprodukowane przez różne marki. Warto zastanowić się, co każda z nich oferuje, jaką ma renomę i czy polecana jest przez użytkowników. Wybierając uznaną firmę z doświadczeniem, mamy pewność, że inwestujemy w najwyższą jakość. Taki produkt będzie wytrzymały i sprawny przez długie lata. Nie warto ryzykować zakupu osprzętu z niepewnego źródła. Choć cena może wydawać się lepsza, z czasem opłaty za częste serwisowanie sprawią, że w rzeczywistości wydamy więcej.