Pomoce sensoryczne dla seniorów – jakie zakupić?

Pomoce sensoryczne dla osób w podeszłym wieku to coś, o czym nie wiele osób słyszało, a szkoda. Zgodnie z danymi, jakie prezentuje nam platforma rządowa GOV, ponad 10 procent populacji Polskiej to właśnie seniorzy. Pomoce sensoryczne to rozwiązanie idealne dla osób starszych chcących popracować nad sprawnością umysłu jak i dla osób cierpiących na określony rodzaj otępienia.

Czym są pomoce sensoryczne?

Pomoce sensoryczne to wszelkiego rodzaju materiały mające na celu poprawę sprawności intelektualnej seniorów. Produkty te stymulują procesy poznawcze, takie jak pamięć, percepcję zapachu, smaku, dotyku, bodźców wzrokowych czy dźwięków. Co więcej produkty te zawierają ćwiczenia mające na celu poprawę procesów związanych z koncentracją uwagi. Pomoce sensoryczne znajdziemy w sklepie internetowym SeniorLux. Posiada on bogatą ofertę, więc każdy senior znajdzie w niej coś dla siebie. Polecam go każdemu klientowi, który szuka wartościowych materiałów sensorycznych do pracy dla siebie czy swojego podopiecznego seniora.

Do kogo poza seniorami skierowana jest oferta SeniorLux?

Jak wiemy, bardzo często osoby starsze same nie są w stanie dotrzeć do ofert prezentowanych w sklepach stacjonarnych, a co dopiero tych w internecie. Gdyby mieli do niej dostęp pewnie bardzo chętnie by skorzystali. Dlatego też, SeniorLux wychodzi naprzeciw seniorom, dedykując swoje produkty psychologom, terapeutom oraz opiekunom osób starszych. Dzięki temu zasięg ich wspaniałej, dostosowanej do potrzeb oferty pomocy sensorycznych, zwiększa się z dnia na dzień.

Jakie pomoce sensoryczne wybrać?

Jakie produkty mogę zakupić?

W ofercie SeniorLux znajdziemy takie pomoce sensoryczne jak puzzle, zarówno te tradycyjne jak i w wersji 3D. Poza tym możemy zakupić także rozmaite gry planszowe, układanki i typowe pomoce sensoryczne jak np. „Zestaw Dźwięki i Zapachy – Dni w Lesie”, który dedykowany jest osobom z demencją. Ma za zadanie nie tylko dodawać bodźców o charakterze zmysłowym, ale także relaksować i uspokajać. Zestaw zawiera spray do rozpylania zapachów oraz płytę CD z dźwiękowymi motywami jesieni. Czas grania płyty to 60 minut.

Innym rodzajem pomocy sensorycznej jest przeplatanka sensoryczna. Ten produkt ma za zadanie ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową oraz pamięć. Dodatkowo w trakcie przeciągania poszczególnych elementów senior trenuje swoją sprawność i zręczność manualną. Ta pomoc sensoryczna wykonana jest z drewna lakierowanego, pomalowanego farbami nietoksycznymi.