Trener personalny- wsparcie w walce o sylwetkę

Trener personalny kim jest i skąd się wziął? Obecnie panuje moda na zdrowe odżywianie, sport i szczupłe ciała. Oczywiście nie jest to złe, ponieważ zawsze warto dbać o siebie, lecz przy okazji pojawił się nowy zawód jakim jest trener personalny. Mają oni za zadanie pomagać ludziom w odchudzaniu, zwiększaniu masy lub prowadzeniu zdrowego trybu życia. 

Trener personalny - w walce o sylwetke

Trener personalny, czyli kto?

Zgodnie z definicją trenerem personalnym jest osoba, która zajmuje się układaniem indywidualnego zestawu ćwiczeń oraz nadzoruje, aby były one prawidłowo wykonywane. Co więcej, do jego zadań należy również motywacja i monitoring wyników klienta. Wielu trenerów osobistych poza podstawowymi zadaniami zajmuje się też układaniem diet co zwiększa ich atrakcyjność na rynku. Wszystkie działania podejmowane przez niego mają pomóc w skróceniu czasu, który jest potrzebny do uzyskania celu klienta. Można powiedzieć, że jest to motywator, dietetyk i trener w jednym, a przynajmniej takie są założenia.

Warto jednak zaznaczyć, że niestety zostanie trenerem personalnym jest bardzo proste i szybkie. Jest to zawód dobrze płatny, który można łatwo zdobyć, więc wiele osób stwierdziło, że to coś dla nich. Co więcej, niektóre certyfikaty można zdobyć przez…. internet, co powoduje jeszcze większy „wysyp” trenerów osobistych. W Polsce mamy taki problem, że wiele osób nazywa się trenerem personalnym od treningu xyz itp, co jest sprzeczne z definicją tego zawodu. Nawet idąc poćwiczyć na siłowni, zaraz po wejściu otrzymujemy kilka ofert od tego typu osób, które chcą nam sprzedać swoje usługi w danej dziedzinie. Kończy się na tym, że zamiast korzystać z usług trenera personalnego korzystamy z kilku pseudo trenerów personalnych.

Trener personalny - kim jest

Jak wygląda trening personalny?

Trening personalny zazwyczaj trwa około 60 minut, jednakże przed rozpoczęciem pierwszego treningu powinna odbyć się konsultacja, w której trener osobisty pozna klienta, jest cele oraz możliwości. Dzięki temu, może odpowiednio przygotować plan treningowy i jeśli potrafi żywieniowy. Przygotowane ćwiczenia powinny być dopasowane do klienta, a sam trening powinien składać się z rozgrzewki, indywidualnego treningu i rozciągania mięśni. Dobry trener personalny będzie potrafił na bieżąco zmieniać plan zarówno żywieniowy i treningowy. Warto też sprawdzić czy wybrana przez nas osoba posiada odpowiednie kwalifikacje, które pozwalają jej na prowadzenie bezpiecznego i efektywnego treningu. W końcu jeśli chcemy skorzystać z usług trenera osobiste zależy nam na naszym zdrowiu, więc warto wybrać osobę, która wie jak o nie zadbać.