Jak naturalnie zadbać o barierę ochronną skóry? Kosmetyki Madara

Aby nasza skóra mogła samodzielnie chronić się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, posiada własną barierę lipidową, która blokuje dostęp niepożądanych substancji. Jest ona wytwarzana przez gruczoły łojowe, które występują pod powierzchnią skóry twarzy. Dzięki niej zdecydowanie wolniej odparowuje woda podskórna, która odpowiada za odpowiedni poziom nawilżenia.

Naturalne kosmetyki Madara ratunkiem dla skóry

Lipidowa warstwa naskórka chroni nas przed takimi czynnikami jak na przykład promieniowanie UV pochodzące z promieni słonecznych. Dodatkowo pomaga walczyć ze zmianą temperatury powietrze, trzaskającym mrozem i przesuszaniem. Dzięki wydzielanemu sebum jesteśmy w stanie zatrzymać w tkankach podskórnych dużo więcej wody, przez co skóra jest lepiej i dłużej nawilżona. Widocznie poprawia to jej kondycję i sprawia, że jest bardziej napięta i elastyczna.

Naturalne kosmetyki Madara pomogą utrzymać barierę ochronną na wysokim poziomie, dodatkowo u osób z jej zaburzeniami pozwolą wyregulować wytwarzanie łoju skórnego. Pomoże to w blokowaniu wchłaniania niebezpiecznych dla skóry substancji, również tych pochodzących z kosmetyków. Aby skóra posiadała odpowiednie pH i dobrą równowagę, najlepiej jest stosować kosmetyki stworzone na bazie naturalnych składników.

Warstwa lipidowa na naskórku ma ogromne znaczenie, dlatego powinniśmy o nią szczególnie dbać. Regularna pielęgnacja oraz dobre jakościowo kosmetyki z naturalnym składem pomogą utrzymać odpowiedni poziom lipidów.

Jak naturalnie zadbać o skórę? Kosmetyki Madara w akcji

Musimy pamiętać, że im jesteśmy starsi, tym bardziej nasza bariera ochronna skóry wymaga wspomagania odpowiednią pielęgnacją. Z wiekiem spada poziom wytwarzanych lipidów skórnych, który musi być wspomagany odpowiednio dobraną i regularnie stosowaną pielęgnacją. Przede wszystkim pamiętajmy o codziennym nawilżaniu zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz, np. przy pomocy naturalnych kosmetyków Madara.

Pamiętajmy, że nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą również negatywnie wpływać na stan naszej skóry i uszkadzać warstwę ochronną. W efekcie prowadzi to do podrażnień, które mogą przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych skóry. Aby więc dobrać odpowiednią pielęgnację, na samym początku powinniśmy określić typ i rodzaj posiadanej cery. Wykluczmy też alergie na poszczególne składniki, a szczególną uwagę zwróćmy na skórę z dodatkowymi problemami, jak np. atopowe zapalenie.

Oprócz kosmetyków pielęgnacyjnych istotne jest to, jak oczyszczamy naszą skórę. Starajmy się, aby mydła i żele oczyszczające, zawierały składniki odżywcze przyjazne dla skóry. Złuszczanie również powinno odbywać się przy pomocy naturalnych peelingów, które będą posiadały delikatną strukturę. Nie wywoła ona podrażnień i wódczanych uszkodzeń. Dobrze oczyszczona skóra lepiej przyjmie kosmetyki posiadające składniki odżywcze. Ich wchłanianie będzie zdecydowanie szybsze, a skóra pozostanie odżywiona i nawilżona przez długi czas.