Ekologiczne odpowiedniki słomek plastikowych, jeśli TAK, to jakie?

Słomki papierowe uratują nasz ekosystem? O zaśmieceniu naszej planety mówi się coraz głośniej i częściej. Tony śmieci w morzach, czy zaśmiecone lasy, to nie są jedynie obrazki pokazywane w TV. To jest brutalna rzeczywistość. Coraz więcej państw jak i organizacji międzynarodowych próbuje walczyć z dzisiejszą sytuacją. Przegłosowywane są ustawy, oraz podejmowane wszelkiego rodzaju kampanie społeczne, w celu odwrócenia negatywnego trendu, którego skutki zaczynamy coraz częściej dostrzegać. Jedną z takich kampanii jest zamiana, nie ekologicznej słomki plastikowej, na łatwo ulegającą recyklingowi lub biodegradacji, słomki papierowe.

Idealne rozwiązanie problemu

To właśnie słomki papierowe stanowią idealny odpowiednik plastikowego antagonisty. Ceną nie różnią się znacząco, a pod każdym innym względem deklasują te wykonane z tworzyw sztucznych. Jeśli chodzi o samą jakość produktu, to podczas spożywania swojego ulubionego soku, lub szejka nie odczujemy żadnej różnicy. No dobra, pewną odczujemy. Wyrzucona przez nas później słomka do kosza, nie stanowi żadnego zagrożenia dla środowiska, jest po prostu dla niego neutralna. Pewnie wiele osób zastanowi się, jaki wpływ ma wybór jednej słomki papierowej, zamiast plastikowej na świat. Otóż całe sedno tkwi w sposobie myślenia, jeśli pomnożymy tą jedną słomkę przez liczbę dni w roku i liczbę ludzi na świecie to otrzymujemy przerażające liczby, których skutki dostrzegać zaczynamy każdego dnia. Ekologiczne odpowiedniki słomek plastikowych, zdają się dobrze rozwiązywać nasze problemy.

Ile słomek zużywamy jednego dnia?

Za przykład można podać USA Ekolodzy szacują że każdego dnia zużywa się tam 500 mln słomek. Wiadomo, słomki papierowe nie są jedyną alternatywą dla tych wykonanych z tworzyw sztucznych. Ekologiczne odpowiedniki słomek plastikowych to również: słomki bambusowe, szklane, metalowe, a nawet makaronowe. Można je odnaleźć tutaj: https://papierowe.slomki.biz/. Jednak to słomki papierowe są wymieniane najczęściej jako idealny zamiennik. Spowodowane to jest przede wszystkim łatwą możliwością masowej produkcji oraz niskim kosztem. Oczywiście swój ulubiony sok możemy również spożyć bez słomki. A jeśli nie potrafimy się obejść bez słomki, to wybierzmy tą neutralną dla środowiska.