Jak usunąć opinię z Google

Jak usunąć opinie z Google – Jeśli chcielibyśmy usunąć opinię, którą wystawiliśmy sami, nie stanowi to żadnego problemu. Każdorazowo możemy usuwać lub edytować już wystawioną przez nas opinię. Nie raz zdarzają się bowiem przypadki, kiedy dane miejsce zmienia personel lub jakość swoich usług i nie jesteśmy już tak zadowoleni z świadczeń danej firmy. Jeśli zdecydujemy się na taki krok po pierwsze należy zalogować się na konto Google dokładnie z tego konta, z którego wystawiliśmy opinię. Następnie wpisz nazwę firmy, której recenzję chcesz zmienić, wejdź w jej opinie i znajdź swoją i wejdź w nią. Następnie wystarczy kliknąć w trzy kropeczki obok swojego nazwiska i możesz dowolnie edytować, usuwać lub dodawać zdjęcia do swojej opinii.

Jak usunąć opinie z Google - krok po kroku

Schody zaczynają się wtedy kiedy chcesz usunąć opinie, której sam nie dodałeś…

Jak usunąć negatywną opinię o mojej firmie z Google ?

Coraz częściej nasze firmy zostają zaatakowane przez konkurencję, bądź ludzi którzy nie życzą nam dobrze. W wielu przypadkach możemy z tym walczyć. Dlatego warto wiedzieć jakie mamy dostępne środki do walki z hejtem i nieuczciwym ocenianiem.

Zawsze swoje starania warto rozpocząć od najbardziej legalnego sposobu. Należy spróbować usunąć tylko tą opinię, która jest według nas niesłuszna i nieodpowiednia. Szkoda tracić te pozytywne na rzecz negatywnych. W końcu komuś się podobało, warto to pokazać.

Jak usunąć opinie z Google?

Po pierwsze należy dokładnie sprawdzić czy wystawiona opinia nie narusza zasad publikowania komentarzy. Dla przypomnienia, gdy dodajesz komentarz w Google:

  • nie może to być spam ani fałszywa opinia, wystawiona w celu podwyższenia swojej lub obniżenia czyjeś.
  • nie może zawierać on treści obraźliwych bądź o charakterze seksualnym, także linków do takich informacji.
  • nie wolno i szerzyć nienawiści, nękać innych czy stosować gróźb.
  • nie może przekazywać on plików uszkodzonych, zawierających wirusy, koni trojańskich ani innych niebezpiecznych elementów.
  • nie może on naruszać praw autorskich oraz własności intelektualnej
  • nie możesz podawać się za inną osobę, fałszować relacji z inną osobą lub podmiotem
  • nie możesz stosować opinii jako forum reklamowego
  • nie wolno Ci naruszać innych wprowadzonych i obowiązujących przepisów

Jeśli według nas dana opinia narusza, którekolwiek z tych przepisów powinniśmy ją zgłosić. Może się jednak zdarzyć, że po 4 dniach nie zostanie ona usunięta z naszej wizytówki. Należy wtedy odwołać się od decyzji poprzez kontakt mailowy, czatowy lub telefoniczny. Najlepiej wtedy dokładnie opisać dlaczego uważamy, że dana opinia powinna zostać usunięta. Zawsze warto napisać odwołanie, może akurat uda nam się coś zdziałać a nic nie tracimy.

Jak usunąć opinie z Google - porady

Co zrobić kiedy negatywna opinia z Google mimo zgłoszeń pozostaje?

Jednym ze sposobów jest również zmiana lokalizacji firmy. Wtedy mamy szansę na usunięcie wszystkich opinii o naszej firmie, również tych niewygodnych. Wystarczy zamknąć starą wizytówkę w Google i otworzyć nową. Jednak należy pamiętać, że miejsce naszej siedziby musi się naprawdę zmienić. Jest to więc opcja wymagająca wyjątkowej sytuacji. Kiedy tak się stanie otwieramy nową wizytówkę, zgodnie z regulaminem Google i zgłaszamy starą jako zamkniętą. W taki sposób pozbywamy się wszystkich starych opinii.

Bardziej nielegalnym sposobem ale równie skutecznym jest stworzenie nowej wizytówki firmy w tej samej lokalizacji ale nie połączonej ze starą wizytówką. Należy jednak wtedy spełnić kilka warunków. Konieczna będzie zmiana nazwy (nawet subtelna w postaci przedrostka), numeru telefonu, adresu strony internetowej czy zdjęcia. Niestety możliwe jest wtedy, że system wykryje jakieś manipulacje i nie będziecie mieli możliwości ponownej zmiany. Jak usunąć opinie z Google?

Gdyby jednak nie udało Wam się w żaden z powyższych sposobów usunąć negatywnej opinii z Google, najlepiej będzie odpisać na nieprzyjemny komentarz. Pamiętaj aby Twoja odpowiedź była rzeczowa i nie mijała się z prawdą. Wtedy nawet najgorsza opinia będzie postawiona w trochę lepszym świetle.