Jak nakładać krem na ciało?

Jak nakładać krem na ciało? To pytanie nie jest często zadawane, a wbrew pozorom powinno. Większość osób myśli, że jest to bardzo proste i szybkie, ponieważ wystarczy go wetrzeć i tyle, skończone. Niestety tak nie jest, a tego typu niedbałe aplikowanie kremów może nanieść, więcej szkód niż pożytku. W takim razie jak nakładać krem na ciało?

Jak nakładać krem - prawidłowo

Jak nie nakładać kremu?

Nakładasz krem, biorąc go na ręce, energicznie wcierasz i poklepujesz? Mam dla Ciebie złą wiadomość – robisz to źle. Tego typu działanie może przynieść więcej szkód niż pożytku, ponieważ niedbałe i energiczne wcieranie prowadzi do odwrotnego skutku niż do zamierzonego. Aplikując w ten sposób krem, rozciąga się skórę, więc jak to robić dobrze?

Jak nakładać krem na ciało?

Nie ma jednej i skutecznej metody na wszystkie partie ciała, ponieważ każda wymaga trochę innej pielęgnacji. Warto więc się ich nauczyć, aby nie szkodzić swojej skórze, a działać na jej korzyść. Szczególnie że nie są to trudne i skomplikowane metody, wymagające od nas dużej atencji. Jednakże przed nałożeniem jakiegokolwiek kremu należy dokładnie oczyścić skórę z wszelkich kosmetyków, na której będzie on aplikowany.

Jak nakładać krem do twarzy?

Nakładając krem do twarzy należy aplikować go punktowo za pomocą opuszków palców. Wmasowanie kremu należy zacząć od policzków i kierować się od brody ku górze. Kolejnym etapem jest aplikacja kremu na czole i należy, to robić wykonując ruchy zygzakowate w poprzek czoła. Następnie należy przejść do strefy ust, w której wykonuje się ruchy koliste.

Co więcej, należy pamiętać, że kierunek dłoni też jest ważny i należy wcierać krem od brody, w kierunku czoła i od zewnętrznej strony twarzy do wewnętrznej. Dzięki temu pobudza się krążenie i zapobiega opadaniu skóry.

Jak nakładać krem na twarz

Jak nakładać krem pod oczy?

Na początek należy wziąć pod uwagę fakt, że skóra wokół oczu cechuje się delikatnością i swoją cienką strukturą. W związku z tym jest podatna ja wszelakie podrażnienia i uszkodzenia. Łatwo ją uszkodzić i złą metodą aplikacji spowodować pogłębienie zmarszczek.

Aplikując krem, warto najpierw nałożyć jego niewielką ilość na opuszki palców i poczekać, aż pod wpływem ciepła ciała się podgrzeje. Kolejnym krokiem jest naniesienie go punktowo w miejscu, w którym wyczuwalna jest kość będąca brzegiem oczodołu. Następnie należy go rozprowadzić, wklepując palcami od zewnętrznego do wewnętrznego kącika.

Aplikacja kremu na szyję i dekolt

Dużym błędem w aplikacji kremu na szyję jest wcieranie go w dół od podbródka. Powinno się to robić odwrotnie, czyli nakładać go od obojczyków ku żuchwie.

Jeśli zaś chodzi o dekolt, to wcieranie kremu powinno odbywać się za pomocą szerokich i okrężnych ruchów, które naciągają skórę na boki.