Jak tworzyć muzykę?

Jak tworzyć muzykę? Jest to pytanie proste jak i zarazem trudne. Bowiem nie ma uniwersalnego poradnika, który może powiedzieć Ci jak komponować muzykę. Tego typu poradnik ma za zadanie nakierować Cię w dobrą stronę, abyś zobaczył, w którym kierunku warto się udać.

Jak zacząć tworzyć muzykę?

Jedyna prawidłowa odpowiedź brzmi – od początku. Wiem, że może to być niełatwe, ponieważ każdy z nas chciałby od razu komponować wysokiej jakości utwory i pewnie zacząłeś od przeszukiwania internetu za poradnikami jak coś zrobić. Z jednej strony jest to dobre, lecz z drugiej musisz poznać program, którym się posługujesz. Zacznij więc właśnie od niego. Jest ich naprawdę sporo, więc załóżmy, że możesz się kierować tym, który najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Jak tworzyć muzykę - sprzęt

Gdy znajdziesz już swój program…

Naucz się go dobrze obsługiwać, przeczytaj instrukcję obsługi, spróbuj samemu się pobawić i poznaj dobrze oprogramowanie. Bez tego nie nauczysz się tworzenia muzyki, ponieważ najpierw musisz swobodnie obsługiwać program. Próbuj wszystkich opcji, zacznij samemu sprawdzać do czego służą i poczuj w sobie tą muzyczną energię.

Jak tworzyć muzykę? – Wybór sprzętu

Na początku swojej przygody z tworzeniem muzyki jedyne czego potrzebujesz, to komputer, oprogramowanie, które sam wybrałeś oraz głośniki lub słuchawki. Nic więcej nie potrzebujesz. Kupując drogi i zaawansowany sprzęt nie będziesz tworzył lepszej muzyki, ponieważ to nie sprzęt komponuje.

Jak tworzyć muzykę - od czego zacząć

Sprzęt nie tworzy

Obojętnie co sobie wmówisz to bez umiejętności nic Ci nie da dobre studio, ponieważ nie będziesz potrafił go wykorzystać. Co więcej, możesz się tym zniechęcić. W końcu masz profesjonalny sprzęt, którego nie jedna osoba mogłaby Ci pozazdrościć, a nie wychodzi Ci komponowanie. Lepiej, więc odpuścić sobie tę kwestię i inwestować dopiero, wtedy gdy stary sprzęt zacznie Cie ograniczać. Wydaje się być to proste i logiczne, lecz wiele osób po zachłyśnięciu się, że coś im wyszło biegnie od razu kupić nowy i drogi sprzęt, który tak naprawdę jest im niepotrzebny.

Ile trzeba się uczyć?

Dużo. Nie można nauczyć się czegoś w 10 minut, ponieważ jest to realnie nie możliwe. Jeśli chcesz naprawdę poznać tajniki komponowania muzyki i opanować tę umiejętność, to musisz poświęcić temu naprawdę dużo czasu. Pamiętasz ile zajęła Ci nauka jazdy samochodem? Kurs może i trwał 30 godzin, ale tyle czasu nie spowodowało, że możesz być zawodowym kierowcą, a po prostu poznałeś podstawy. Tak samo działa to w przypadki nauki tworzenia muzyki.