Najlepsze drinki w Krakowie

Kraków jest miastem bardzo licznie odwiedzanym przez turystów. Na gości czekają w mieście nie tylko liczne zabytki, ale także wiele innych atrakcji. Turyści przyjeżdżają do królewskiego Krakowa od bardzo dawna, w mieście nie brakuje więc lokali gastronomicznych. Czekają puby, restauracje, kawiarnie. Zmęczeni zwiedzaniem turyści nie mają problemu ze znalezieniem lokalu, w którym mogą odpocząć przy filiżance kawy czy herbaty. W mieście nie brakuje lokali, które otwarte są do późnych godzin nocnych. Wypicie drinka nawet późną nocą to żaden problem.

Drink – popularny napój alkoholowy

Aż do XV wieku alkohol był uważany w Europie za lekarstwo na bardzo wiele dolegliwości. Dopiero na przełomie XV i XVI stulecia zaczęto traktować go jako napitek. Prototypy współczesnych mieszanych napojów alkoholowych narodziły się właśnie między XV z XVI wiekiem.  Ogromna popularnością te mieszane napoje alkoholowe zaczęły cieszyć się jednak znacznie później, bo dopiero w XIX wieku.

Sazerac to pierwszy koktajl, który bardzo mocno przypominał te podawane dzisiaj. Jego receptura została wymyślona pod koniec XIX wieku w Nowym Orleanie. Obecnie drinki należą do bardzo popularnych napojów alkoholowych. Są zawsze przygotowywane na oczach zamawiających je gości. Najlepsze drinki w Krakowie serwują m.in. puby w sąsiedztwie Starego Miasta.

Drinki, które sprzedają się najlepiej

W klubach i pubach podawanych jest obecnie bardzo wiele drinków. Niektóre z nich powstają według receptury wymyślonej przez danego barmana. Są jednak i takie, które można zamówić praktycznie w każdym pubie i klubie bez względu na to w jakim zakątku świata się one mieszczą.

Najlepsze drinki w Krakowie to między innymi słynne mojito. Ten rodem z Kuby drink przygotowuje się wykorzystując aż 5 składników. Są to: biały rum, sok z limonki, cukier trzcinowy, woda sodowa, mięta. Mojito to ulubiony drink Ernesta Hemingway’a. Margarita także należy do drinków, z których przyrządzeniem nie będzie miał kłopotu nawet początkujący barman. Do przygotowania tego pochodzącego z Meksyku drinka niezbędna jest przede wszystkim tequila oraz likier z gorzkich pomarańczy, na przykład Cointreau. W składzie napoju jest także sok z limonki lub cytryny. Osoby, które zamiast czystej wódki czy piwa wolą alkoholowe drinki w krakowskich pubach czy klubach mogą zamówić również Dark 'n’ stormy. To drink, który pochodzi z Bahamów. Przepis na niego został stworzy po II wojnie światowej. Składa się z piwa imbirowego i rumu. Cały sekret tkwi w tym, aby użyć ich w odpowiednich proporcjach. Podawany jest zawsze z kostkami lodu. Mai Tai to drink, którego smakiem można delektować się nie tylko w krajach tropikalnych, ale także w Krakowie. Receptura na ten bardzo popularny drink powstała w latach 40. Aby go przygotować potrzebny jest likier Curacao, orszada, rum i limonka.

Alkoholowe zwyczaje Polaków w ciągu ostatniej dekady czy dwóch bardzo mocno się zmieniły. W pubach bardzo chętnie zamawiane są drinki. Miejsc w Krakowie, w których serwowane są najlepsze drinki jest więc naprawdę sporo.