Poidło mrozoodporne – nareszcie skuteczne rozwiązanie!

Jaka jest najlepsza metoda dostarczania wody inwentarzowi w najzimniejsze dni w roku? Bardzo wiele zależy od kilku czynników, które warto uwzględnić w poszukiwaniu najlepszej metody. Najważniejszym z nich jest rzeczywiste źródło wody. Czy będzie używany staw lub strumień? Czy zostaną zainstalowane poidła? Czy dostępna jest woda wiejska? Źródła wód powierzchniowych, takie jak stawy i strumienie, wymagają wielu przygotowań do ich właściwego zagospodarowania, zwłaszcza podczas mrozów. Jeśli woda płynie, na przykład strumień zasilany strumieniem, zadanie to nie jest tak pracochłonne. Jeśli jednak wykorzystywane są źródła wód powierzchniowych, należy podjąć kroki w celu zapewnienia utrzymania jakości wody w dole rzeki i utrzymania jakości brzegu. Dlatego właśnie tak dobrym rozwiązaniem, które może być zastosowane w każdych warunkach, jest poidło mrozoodporne.

Nawet jeśli opcją, którą rozważasz, są duże zbiorniki magazynowe o większej pojemności. Problem polega na tym, że należy je również często sprawdzać, aby umożliwić zwierzętom dostęp do wody. Aby ograniczyć ilość gromadzącego się lodu, można zainstalować zawór ciągłego przepływu, aby zapobiec zamarzaniu. Wymaga to również przelewu kierującego wodę z dala od zbiornika, aby zapobiec powstawaniu błota. I tu znów dochodzimy do wniosku, że lepszym rozwiązaniem jest odpowiednio zamontowane poidło mrozoodporne.

Czego wymaga poidło mrozoodporne do poprawnej instalacji

Czy na miejscu dokarmiania zimowego jest dostępny prąd? Jeśli tak, liczba opcji nawadniania wzrasta. Do prawie każdego systemu nawadniania można dodać grzałkę elektryczną utrzymującą rozmrażanie wody. W niektórych przypadkach może to po prostu wymagać dodania podgrzewacza wtykowego, który instaluje się przez korek spustowy zbiornika magazynowego. Można również rozważyć dodanie wtykowej taśmy grzewczej przymocowanej do wewnętrznych rur i misek na wodę automatycznych poideł.

Właśnie takie rozwiązanie zawiera poidło mrozoodporne, którego zastosowanie jest znacznie prostsze i efektywne, niż próby samodzielnego dopasowania istniejących systemów dostarczania wody.

Inną opcją dostarczania wody inwentarzowi gospodarskiemu, gdy energia elektryczna nie jest dostępna, jest wykorzystanie ciepła geotermalnego. Opracowano różne systemy nawadniania, aby zbierać ciepło geotermalne z gruntu pod zbiornikiem, utrzymując wodę rozmrożoną i dostępną dla zwierząt gospodarskich nawet w najzimniejszych środowiskach. Większość z tych poideł używa rurek cieplnych zakopanych głęboko w ziemi, co pozwala na podniesienie się ciepła geotermalnego i rozmrożenie systemu zaopatrzenia w wodę i poidła. Chociaż te systemy dobrze chronią rury i pływaki przed zamarzaniem, nie są one wolne od lodu. W zależności od natężenia ruchu zwierząt korzystających z poidła i temperatury otoczenia, w bardzo zimne dni nad miejscem do picia często pojawia się cienka warstwa lodu, którą należy usunąć.

Czy poidło mrozoodporne można bezpiecznie zainstalować w oborze

Producenci, którzy nadal wypasają swoje stada rotacyjnie w miesiącach zimowych, stoją przed jeszcze większym wyzwaniem polegającym na dostarczaniu wody do kilku miejsc dla ich zwierząt gospodarskich. Częste przemieszczanie się zwierząt komplikuje korzystanie ze stałych wodopojów z ekonomicznego punktu widzenia. Mając to na uwadze, hodowcy mogą zainstalować poidło mrozoodporne nie tylko w oborze, ale również w każdym miejscu, w którym przebywa bydło.